Informujemy, że w celu zapewnienia optymalizacji treści i dostosowania ich do Państwa potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników.
Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.
sponsorowane

Adw. dr Berenika Kaczmarek-Templin , prawo Internetu, multimedia i IT, prawo autorskie, prawo gospodarcze, zamówienia publiczne

Adwokat. Specjalizuje się w prawie cywilnym, prawie mediów elektronicznych i nowych technologii, w prawie własności intelektualnej oraz w europejskim cywilnym prawie procesowym i w prawie konsumenckim. Doświadczenie zawodowe zdobywała w renomowanych kancelariach polskich i zagranicznych. Prowadzi także obsługę prawną zagranicznych spółek.

Od początku swojej kariery zawodowej zajmuje się doradztwem w zakresie szeroko pojętego prawa cywilnego i handlowego, prawa własności intelektualnej oraz prawa nowych technologii, ze szczególnym uwzględnieniem konsekwencji prawnych wpisów na forach internetowych. Przez kilka lat doradzała Wrocławskiemu Inkubatorowi Przedsiębiorczości przy tworzeniu koncepcji prawnych funkcjonowania podmiotów gospodarczych (start up-ów) wspierała, a także zapewniała im pomoc prawną w czasie ich działalności.

Świetnie odnajduje się w bezpośrednich kontaktach z przedsiębiorcami, w szczególności tymi, którzy działają na rynkach nowych technologii, bądź organizujących innowacyjne przedsięwzięcia. Wiedza, którą posiada jest szczególnie przydatna w obszarach biznesu związanych z handlem, usługami i komunikacją w sieci Internet. Chętnie pracuje nad złożonymi zagadnieniami, sprawnie dokonuje właściwej oceny nowych biznesowych projektów, często innowacyjnych.

Ukończyła Szkołę Prawa Niemieckiego działającą przy Uniwersytecie Wrocławskim. Bierze udział w pracach zespołów eksperckich ds. regulacji prawnych dotyczących nowych technologii, powoływanych przez Ministra Sprawiedliwości i Komisję Kodyfikacyjną Prawa Cywilnego. Adiunkt w Studium Nauk Humanistycznych i Społecznych Politechniki Wrocławskiej. Współpracownik Centrum Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej Wydziału Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Stypendystka zagranicznych uczelni (Ernst Arndt Moritz Universität zu Greifswald, Humboldt Universität zu Berlin).

Jest autorką licznych publikacji (ponad 40), w tym cenionej monografii pt. “Dowód z dokumentu elektronicznego w procesie cywilnym”. Opublikowała szereg artykułów z zakresu prawa nowych technologii. Bierze udział jako prelegent w wielu seminariach i konferencjach naukowych.

Nasz ekspert doradza w zakresie szeroko pojętego prawa Internetu, prawa cywilnego, gospodarczego, prawa autorskiego i zamówień publicznych. Pomaga rozwiązywać problemy prawne związane z wykorzystywaniem nowych mediów i komunikacji elektronicznej. Udziela wsparcia i konsultacji przy bieżącej działalności podmiotów gospodarczych. Sporządza i opiniuje umowy handlowe, wdrożeniowe, licencyjne, w tym dotyczące multimediów oraz zajmuje się kompleksową obsługą zamówień publicznych.

 

Kontakt:

Berenika Kaczmarek - Templin

ekspert@kobietawchmurze.pl

tel. 600 953 020

copyright 2022
Kobieta w Chmurze
Kobieta w Chmurze
Integrity Media i Biznes Dolnośląski
ul. Grabowa 85
54-115 Wrocław
Polska