sponsorowane

Spotkanie z cyklu BIZNES&SZTUKA w pracowni XY Anki Mierzejewskiej

Z przyjemnościa informujmy, że z inicjatywy członkiń Klubu "Kobieta w Chmurze" rozpoczynamy blok cyklicznych, integracyjnych spotkań pod hasłem BIZNES&SZTUKA.

Jest to jedna z propozycji mających na celu jednoczenie członkiń, tym razem w obszarze sztuk pięknych.. Planujemy m.in.cykliczne odwiedziny pracowni artystów, zapoznanie sie z ich sztuką, koncerty, rozmowy, dyskusje...

Bedziemy spotykac się również wirtualnie na www.kobietawchmurze.pl    i na www.facebook.com/kobietawchmurze

Managerem i opiekunem merytorycznym bloku BIZNES&SZTUKA jest członkini Klubu Wiesława Wilczyńska, historyk sztuki oraz specjalistka ds. Marketingu Kultury.

Pierwsze spotkanie z cyklu BIZNES&SZTUKA odbyło się wlutym br. w pracowni naszej członkini, wspaniałej malarki i wyjątkowej osobowości Anki Mierzejewskiej.
 

A oto jak Wieslawa Wiczyńska przedstawia Ankę Mierzejewską:

"Gdybym była Królem Świata, to nie sprzedałabym żadnego obrazu, bo to cząstka mnie... (XY)

XY” Anka Mierzejewska, to twórcza osobowość Wrocławia – wszechstronna, z dystansem, humorem i fantazją podchodząca do życia i swojej sztuki.
Dyplom z malarstwa uzyskała w pracowni Konrada Jarodzkiego, we wrocławskiej ASP. Stypendystka: The College of St. Catherine w St. Paul w Minnesocie

(1991/2), Ministra KiDN (2007) i Samorządu Województwa Dolnośląskiego (2012).

 

Malarka, performerka, artystka niezwykle płodna– zrealizowała ponad 100 wystaw w Polsce i za granicą.

Jest buntownicza, żywiołowa i naturalna jednocześnie! W swej twórczości posługuje się rozbudowaną metaforą i ekspresyjnym językiem malarskim, w jej pracach dominuje dynamizm, deformacja, gruby kontur, syntetyzm. Jej obrazy, to najczęściej duże kolorowe formaty, o olbrzymim ładunku ekspresji. Stosuje szybkoschnące farby akrylowe, aby utrzymać emocje towarzyszące powstawaniu obrazu.

Anka prowokuje i proponuje zupełnie nowe rozwiązania. Jest twórcą zawierzającym własnej intuicji, artystką nie bojącą się eksperymentu. Jest czujną i wrażliwą obserwatorką – dąży do rejestracji wrażeń i zatrzymania czasu, łowcą wrażeń i doznań, które następnie zamyka w swoich obrazach, dlatego też nie rozstaje się z aparatem fotograficznym traktując go jako swoisty szkicownik!
 

Jej zdaniem: w sztuce najpiękniejsze jest to, że wszystko jest możliwe(!) ale najważniejsze jest wskakiwanie w najdziwniejsze kubły z farbą…"

____________________________________________________________________________________________________________________________

Polecamy również ciekawy artykuł Anki na portalu Klubu:

http://www.kobietawchmurze.pl/237,13_powodow_dlaczego_sztuka_w_domu_jest_tak_samo_konieczna_jak_lozko_artykul_malarki_xy_ankimierzejwskiej.

W trakcie spotkania Anka Mierzejewska opowiadała o swoich artystycznych inspiracjach, prezentowała swoje wyjątkowe prace. Zaproszeni goście dyskutowali o sztuce i jej wpływie na kreatywność i innowacyjność w strategiach biznesowych.

Planujemy następne, ciekawe spotkania z cyklu BIZNES&SZTUKA.

Polecamy fotorelacje ze spotkania na:

http://www.kobietawchmurze.pl/258,spotkanie_z_cyklu_biznes_sztuka_w_pracowni_xy_anki_mierzejewskiej.

 

Poniżej relacja Leszka Pieczyńskiego jednego z uczestników spotkania:
XY ankamierzejewska a po prostu Anka, jest malarką i członkinią środowiska związanego z portalem "Kobieta w chmurze", czynnie uczestniczącą w życiu artystycznym Wrocławia. Sylwetkę i zainteresowania Anki jako malarki i projektantki, najlepiej oddaje artykuł Kayla'i Miller, projektantki wnętrz, który Anka zilustrowała swoją sztuką.

Artykuł Kayla'i Miller na portalu został wprawdzie napisany przed Świętami Bożego Narodzenia 2016 r. ale inspiruje szerzej niż tylko świątecznie.

http://www.kobietawchmurze.pl/237,13_powodow_dlaczego_sztuka_w_domu_jest_tak_samo_konieczna_jak_lozko_artykul_malarki_xy_ankimierzejwskiej.


Obraz w treści 3

Przy okazji polecam link do biur Google, jako przykładu miejsca dla sztuki; http://nieruchomosci.dziennik.pl/design/zdjecia/432828,13,rynek-nieruchomosci-biura-google-a-to-juz-legenda-galeria.html,

+Posiadanie oryginalnej sztuki w domu jest kluczowe dla dobrego samopoczucia, tworzenia nastroju w domu, ustawienia wizualnie całego wnętrza, budowania pozycji społecznej. Sztuka jest kluczowym „meblem” w domu a mimo to często jest marginalizowana z powodu braku świadomości, co tak naprawdę tracimy, pomijając sztukę. Jeden cytat może naświetlić znaczenie oryginałów: „Nigdy nie umieścisz atrapy książek na półce, dlaczego więc wieszać kopie na ścianach?”

+Sztuka tworzy w domu nastrój. Skany mózgu wykazały, że patrzenie na dzieła sztuki wywołuje przypływ dopaminy, do tego samego obszaru mózgu, który rejestruje pożądanie, przyjemność i miłość (https://www.psychologytoday.com/blog/what-the-wild-~~HEAD=dobj są rzeczy, / 201109 / pragnienie miłości i-art).


Obraz w treści 2

+Warto mieć na uwadze, że oryginale dzieło sztuki ustawia całe wnętrze. Spina w całość wszystkie elementy, kolory, meble i inne przedmioty w pokoju, tworząc znaczącą dominantę. Można żyć w pustych ścianach, i mieć wrażenie, że się funkcjonalnie zagospodarowało przestrzeń, ale tak urządzone wnętrze nie będzie wyglądać na wykończone. Dopiero wnętrze ze sztuką jest naprawdę do końca „urządzone”.

Obraz w treści 4

+To, że artyści należą do najbardziej kreatywnej i wesołej grupy ludzi, można się było przekonać podczas spotkania w którym uczestniczyli inni artyści, architekci i osoby zajmujące się sztuką.   Chodzenie na wystawy i takie spotkania w prywatnych galeriach jest szansą spotkania artystów, ludzi niestandardowo myślących. Kupowanie sztuki to pasja, zabawa i dobra inwestycja. Obcując ze sztuką, zaczynamy odkrywać niuanse, stajemy się kuratorami swoich prywatnych galerii.

Obraz w treści 5

W atmosferze rozmów o sztuce, prezentacji obrazów i inspiracji z których powstawały, spędziłem bardzo przyjemnie czas jako rodzynek, nie czując się wyalienowany. Przygotowane przez Panie urozmaicone wiktuały świetnie dopełniły smakowo wrażenia estetyczne wynikające z percepcji sztuki. więcej szczegółów i przykładów twórczości Anki na stronie www.artxy.eu,

Pozdrawiam,
Leszek Pieczyński

copyright 2018
Kobieta w Chmurze
Kobieta w Chmurze
Integrity Media i Biznes Dolnośląski
ul. Grabowa 85
54-115 Wrocław
Polska