Informujemy, że w celu zapewnienia optymalizacji treści i dostosowania ich do Państwa potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników.
Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.
sponsorowane

Artykuły

 1. Zanim nałożysz na pracownika karę – wysłuchaj go!. Artykuł naszego eksperta Sebastiana Kryczki.

  Zanim nałożysz na pracownika karę – wysłuchaj go

   

  Wykonywanie pracy nie zawsze odbywa się zgodnie z założeniami przyjętymi przez pracodawcę. Tam gdzie popełniane są przewinienia porządkowe, pracodawca może ukarać podwładnego karą porządkową – upomnienia, nagany lub karą pieniężną. Przed nałożeniem kary zawsze trzeba dać pracownikowi możliwość wypowiedzenia się co do stawianych mu zarzutów. W praktyce wysłuchanie pracownika nie zawsze jest jednak częścią procedury nakładania kary porządkowej.

 2. Żyj w Zdrowiu. Świadomie. Artykuł naszej członkini Iny Kubas

  Żyj w Zdrowiu. Świadomie – cz. 1.

  Jak mieć energię przez cały dzień?

  Czy rano jest Ci ciężko wstać z łóżka? Czy potrzebujesz filiżankę kawy, aby się rozbudzić? A może po obiedzie często dopada Cię zmęczenie? Prawdopodobnie brakuje Ci energii Qi, która według Medycyny Chińskiej jest miarą naszej witalności.

 3. 13 powodów dlaczego sztuka w domu jest tak samo konieczna jak łóżko - artykuł malarki XY ankimierzejwskiej.

  Kochana Kobieto w Chmurze – zbliżają się święta –  zaczynamy planować Gwiazdkę   - czy już o tym pomyślałyśmy?  Gdzie znaleźć oryginalny pomysł na prezent ? Dobrze znamy swoich bliskich i ich hobby, i co roku chcemy sprawić im przyjemnośc. A może można znaleźć prezent w Galerii Sztuki?  Czy  można obdarować ukochaną osobę wartościowym obrazem, rzeźbą, grafiką ?

 4. "Kobiecy sukces, czyli jaki?" - artykuł Małgorzaty Siarkiewicz pomysłodawczyni Klubu "Kobieta w Chmurze" w Gazecie Finansowej.

  ”Proszę bardzo - oto przepis na sukces, proszę go zastosować. Prawdobieństwo osiągnięcia sukcesu wynosi X”. Możemy próbować uogólniać pewne pojęcia, badać statystycznie, wyznaczać algorytmy – niestety nie mamy „odmierzacza” sukcesu. Musimy sami sobie odpowiedzieć, czym dla nas jest sukces, czy go osiągneliśmy, czy potrafimy go opisać i co jest w naszym mniemaniu naszym własnym, osobistym kluczem do sukcesu.

 5. Pitch biznesowy - 30 sekund, po których klienci sami będą prosić Cię o wizytówkę.

  Siedzisz na widowni podczas konferencji biznesowej pośród 2000 innych uczestników. Wśród uczestników znajduje się wielu Twoich potencjalnych klientów. Jesteś na tej konferencji aby poznać nowych ludzi, przedstawić swoją firmę i aby nawiązać wartościowe kontakty. Niespodziewanie prowadzący ze sceny mówi, że przed następnym wystąpieniem będzie krótka chwila na to aby każdy z widowni mógł coś o sobie powiedzieć. Każdy kto podniesie rękę otrzyma mikrofon i w mógł w 30 sekund będzie mógł przedstawić swój biznes na forum.

 6. Zmiany w prawie pracy w zakresie umów na czas określony

  Z dniem 22 lutego 2016 r. wchodzą w życie znowelizowane przepisy kodeksu pracy dotyczące między innymi zatrudniania pracowników na podstawie umów na czas określony. Nowe regulacje wprawdzie zwiększają liczbę dopuszczalnych umów na czas określony ale limitują łączny czas ich trwania do 33 miesięcy.

 7. Zagrożenie wewnętrzne podstawą powstrzymania się od pracy

  Świadczenie pracy wymagającej szczególnej sprawności psychofizycznej powinno odbywać się w warunkach gdy owa sprawność funkcjonuje na poziomie optymalnym. W przeciwnym razie, świadczenie obowiązków może stanowić poważne zagrożenie dla innych osób. W sytuacji gdy pracownik uzna, że jego dyspozycja nie daje należytej gwarancji bezpiecznego wykonywania pracy – wówczas może a nawet powinien powstrzymać się od wykonywania zadań służbowych, korzystając z art.210 § 4 kodeksu pracy.

 8. Na czym polega kreatywność Jobsa i innych geniuszy?

  Steve Jobs uznany został za geniusza, wizjonera, człowiek który wyprzedził swoje czasy i stworzył nowe trendy, nową jakość, nowe pojęcia, nowe kategorie i dał ludzkości produkty z literką “I”. Wydaje się, że miał jakiś wyjątkowy umysł lub zdolności, których nie posiadają inni… Jak to jest możliwe, że wpadał na tak genialny pomysł, który patrząc z dzisiejszej perspektywy wydaje się oczywisty. Jak to się dzieje, że ludzie uważani za kreatywnych geniuszy (jak Jobs) wpadają na przełomowe rozwiązania, a Ty nie?

 9. Ustawa o OZE – nadchodzi zielona rewolucja

  Ustawa o odnawialnych źródłach energii (OZE) wchodzi w życie 4 maja 2015 r. Nowe regulacje to szansa na rozwój energooszczędnego budownictwa i większy udział energii pozyskiwanej z odnawialnych źródeł. Skorzystają przedsiębiorstwa i osoby fizyczne wytwarzające zieloną energię na własne potrzeby, które dodatkowo mogą czerpać zysk z odsprzedaży jej nadwyżek.

 10. Badania lekarskie pracowników – ważne zmiany od 01.04.2015 r.

  Profilaktyczne badania lekarskie stanowią przejaw ochrony pracowników w zakresie bezpiecznych warunków pracy. Pracodawca bowiem nie ma prawa legalnie dopuścić do pracy pracownika bez aktualnego orzeczenia lekarskiego z którego wynika brak przeciwwskazań do zatrudnienia na danym stanowisku pracy. Warto pamiętać, że od dnia 01.04.2015 r. wchodzą w życie istotne zmiany art 229 kodeksu pracy, modyfikujące min. katalog pracowników zwolnionych z obowiązkowych lekarskich badań wstępnych.

copyright 2022
Kobieta w Chmurze
Kobieta w Chmurze
Integrity Media i Biznes Dolnośląski
ul. Grabowa 85
54-115 Wrocław
Polska